Lengál

Zajišťujeme komplexní služby od klimatizace do domu, bytu, kanceláře až po velké projekty.

Pohotovostní služba:

+420 727 983 765

Klimatizace

Všeobecně je známo, že klimatizace slouží pro úpravy teplot vzduchu uvnitř budovy, jak pro ochlazení v období nesnesitelných veder, tak i pro topení když venku vládne zima. U nás si lze vybrat z variant klimatizací Split a Multisplit případně VRV systém.

Rozmístění jednotek klimatizace

Náš technik navrhne vhodné rozmístění vnitřních jednotek pro správnou cirkulaci vzduchu. Stejně tak venkovní jednotky vhodně umístí z důvodu snadného přístupu k nim v případě servisu.

Venkovní a vnitřní jednotky jsou propojeny měděným potrubím v izolaci a komunikačním kabelem. Chladivo naplníme dle parametrů pro správnou funkci klimatizace.

Velmi důležitý je také šikovně vyřešený odvod kondenzátu z vnitřní jednotky. Jedna z možností je ven z domu do okapu nebo k zemi, případně lze odvést kondenzát do sifonu. Pokud během cesty odvodu nemá kapalina dostatečný spád, je zapotřebí použít čerpadlo. To odborně nainstalujeme tak, aby nebylo na očích a esteticky neovlivnilo celkový dojem klimatizace. Zbývá už jen vakuování, tlaková zkouška a kontrola případného úniku chladiva.

Split a multisplit

Hlavní částí klimatizace je tepelný výměník, ve kterém je ochlazován vzduch k dosažení požadované teploty a odváděna ochlazováním kondenzující vlhkost. Další částí je systém, který odvádí odebrané teplo vně klimatizovaného prostoru, například chladící kapalinou cirkulující v potrubí a ochlazované ve venkovní chladící jednotce.

Topení klimatizací

Už dávno klimatizace neslouží pouze pro ochlazení místností v létě,což bývá právě nejlepším řešením. Díky tepelnému čerpadlu typu vzduch/vzduch je možné pokrýt období jara a na podzim, kdy ještě není taková zima. Není tedy potřeba zapínat například centrální topení v domě pomocí kotle nebo mrznout v bytě, kde jsme závislí na teplárnách, až se rozhodnou nám přitopit. Počasí je nepředvídatelné a takové chladné dny je možné potkat v kterékoliv roční době.

Poradíme, které řešení je pro Vás to nejlepší vzhledem k objektu a velikosti realizace. Vše Vám rádi vysvětlíme a zůstaneme v kontaktu i po montáži, díky možnosti pravidelného servisu.

Montáž klimatizace

Příprava na montáž

Nepotřebujeme od Vás žádné vybavení, štafle i nástroje přivezeme vlastní. Prostor k práci si sami uvolníme, vy nám jen řeknete, kam máme posunout nábytek.

Průběh montáže

Samotná instalace trvá 1 až 3 dny. Jakmile budeme hotoví, zkontrolujeme, že je vše zapojeno správně a Vaše nová klimatizace funguje tak, jak má. Následně nábytek vrátíme na původní místo a uklidíme po sobě.

 

Samozřejmě Vás naučíme klimatizaci ovládat a poradíme, jak ji používat efektivně.

Servisní plán

Navrhneme Vám servisní plán, se kterým prodloužíte životnost své nové i starší klimatizace, udržíte si zdraví v plné síle a ušetříte i peníze za provoz.

Kontaktujte nás

Rádi Vám se vším poradíme, odpovíme na vaše dotazy a na míru sestavíme nezávaznou kalkulaci.

Info linka: +420 727 983 765