Další:
Lengál

Zajišťujeme komplexní služby od klimatizace do domu, bytu, kanceláře až po velké projekty.

Pohotovostní služba:

+420 727 983 765

Nástěnná klimatizace

Klimatizace slouží pro úpravu teploty vzduchu uvnitř budovy a to pomocí chlazení i topení. U nás si lze vybrat z variant nástěnné klimatizace Split a Multisplit, VRV systém nebo mobilní klimatizace.

Klimatizace do domu

Náš technik navrhne rozmístění vnitřních jednotek pro správnou cirkulaci vzduchu s ohledem na velikost místnosti. Venkovní jednotku vhodně umístí z důvodu snadného přístupu pro servis.Venkovní a vnitřní jednotky jsou propojeny měděným potrubím v izolaci a komunikačním kabelem. Chladivo naplníme dle parametrů pro správnou funkci klimatizace.

Velmi důležitý je také odvod kondenzátu z vnitřní jednotky. Jedna z možností je ven z domu do okapu nebo k zemi, případně lze odvést kondenzát do sifonu. Pokud během cesty odvodu nemá kapalina dostatečný spád, je zapotřebí použít čerpadlo. To odborně nainstalujeme tak, aby nebylo na očích a esteticky neovlivnilo celkový dojem klimatizace. Zbývá už jen vakuování, tlaková zkouška a kontrola případného úniku chladiva.

Klimatizace Split

Split a multisplit

Hlavní částí klimatizace je tepelný výměník, ve kterém je ochlazován vzduch k dosažení požadované teploty a odváděna ochlazováním kondenzující vlhkost. Další částí je systém, který odvádí odebrané teplo vně klimatizovaného prostoru, například chladící kapalinou cirkulující v potrubí a ochlazované ve venkovní chladící jednotce.

Topení klimatizací

Domácí klimatizace neslouží pouze pro ochlazení místností v létě, což bývá právě nejlepším řešením. Nejenom mobilní klimatizace, ale i Split a Multisplit varianta může upravit vzduch v období jara a na podzim. Počasí je nepředvídatelné a takové chladné dny je možné potkat v kterékoliv roční době. Nástěnná klimatizace je vhodné a efektivní řešení pro příjemný pobyt v prostoru. Poradíme, která varianta je pro Vás to nejlepší vzhledem k objektu a velikosti realizace.

Vše Vám rádi vysvětlíme a zůstaneme v kontaktu pro případ doplnění klimatizace chladivem, výměny filtrů a dezinfekce.

Klimatizace Split

Montáž klimatizace

Příprava na montáž

Nepotřebujeme od Vás žádné vybavení, štafle i nástroje přivezeme vlastní. Prostor k práci si sami uvolníme, vy nám jen řeknete, kam máme posunout nábytek.

Průběh montáže

Samotná instalace trvá 1 až 3 dny. Jakmile budeme hotoví, zkontrolujeme, že je vše zapojeno správně a Vaše nová nástěnná klimatizace funguje tak, jak má. Následně nábytek vrátíme na původní místo a uklidíme po sobě.

 

Samozřejmě Vás naučíme klimatizaci ovládat a poradíme, jak ji používat efektivně.

Servisní plán

Navrhneme Vám servisní plán pro servis klimatizace, se kterým prodloužíte její životnost, udržíte si zdraví v plné síle a ušetříte i peníze za provoz. Provedeme doplnění klimatizace chladivem, čištění klimatizace, stejně tak je naší náplní práce i desinfekce klimatizace.

Kontaktujte nás

Rádi Vám se vším poradíme, odpovíme na vaše dotazy a na míru sestavíme nezávaznou kalkulaci.

Info linka: +420 727 983 765